Obavijest roditeljima i učenicima!

Autor: Ana Ramić, 1. 9. 2020.

Poštovani roditelji, draga djeco!

Zadovoljstvo mi je što vas mogu pozdraviti na početku nove školske godine.

Pred nama je još jedna, po svim pokazateljima, zahtjevna i neizvjesna nastavna godina.

Hvala svim učenicima, njihovim roditeljima i djelatnicima škole što su zajedničkim naporima pridonijeli uspješnom završetku školske godine 2019./2020.

Vjerujem da ćemo i ove školske godine uspješno surađivati spremno prihvaćajući i svladavajući nove izazove.

Nastava u novoj školskoj godini počinje 7. rujna 2020. godine.

Pozivam vas da pratite web stranicu Škole gdje ćete, do kraja tjedna, dobiti sve obavijesti koje su važne za početak školske godine.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je 29. kolovoza dokument pod nazivom Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanim s COVID-19 u školskoj godini 2020/2021 u kojemu se predlažu modeli i nude preporuke za odgojno-obrazovni rad i izvođenje nastave u vrtićima i školama.

Dokument se nadovezuje na mjere koje je predložila Radna skupina imenovana 7. kolovoza 2020. godine, a koje su razrađene u dokumentu HZJZ Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. od 24. kolovoza 2020.

U Uputama je stavljen naglasak na zdravstveno-epidemiološku komponentu, a u dokumentu Modeli i preporuke na odgojno-obrazovno komponentu. Riječ je o dokumentima koji se međusobno nadopunjuju te je za cjelovitost informacija nužno upoznati se sa sadržajem obaju dokumenata.

UPUTE I PREPORUKE KOJE SE KONKRETNO ODNOSE NA ORGANIZACIJU RADA OSNOVNE ŠKOLE STARIGRAD BIT ĆE OBJAVLJENE DO KRAJA TJEDNA!

Jadranka Marasović, dipl.pedagog

Osnovna škola Starigrad / Jose Dokoze 30, HR-23244 Starigrad Paklenica / os-starigrad-paklenica.skole.hr / ured@os-starigrad-paklenica.skole.hr