AUSTRALIJA

Australija je najmanji kontinent jedini kontinent koji pripada samo jednoj državi. Uključivši otok Tasmanija i više pripadajućih znatno manjih otoka uz obalu, Australija ima površinu od gotovo 7,7 milijuna km kvadratnih. Australija uz obalu općenito slabo razvijena. Na jugu kontinenta širok je i prostran veliki Australski zaljev. Australija je najniži kontinent prosječne visine oko 300 metara. Samo 6% površine Australije je više od 600 metara nad morem. Izdvajaju se tri reljef cjeline: zapadnoaustralski ravnjak, veliko razvodno gorje i središnja Australska nizina.

ITALIJA

Italija je država na jugu Europe. Sastoji se od poluotoka i dva velika otoka na Sredozemnom moru, Sicilije i Sardinije.Jedinu kopnena granica joj se nalazi na sjeveru, na Alpama, gdje graniči s Francuskom u zapadnom dijelu, Švicarskom na sjeverozapadnom dijelu, Austrijom na sjevernom dijelu, te Slovenijom na sjeveroistočnom Dijelu. Uz kopnene granice ima i morsku granicu s Hrvatskom.Neovisne države San Marino i Vatikan nalaze se unutar teritorija Italije.

ŠPANJOLSKA

Španjolska je smještena na jugozapadu Europe, Španjolska zauzima veći dio Pirinejskog poluotoka.Španjolska na sjeveru graniči s Francuskom i Andorom, na zapadu s Portugalom, te s britanskom kolonijom Gibraltar na jugu. Sjevernoafrički teritoriji pod španjolskom upravom graniče s Marokom. Ukupna dužina španjolske kopnene granice je 1918 km.Glavni grad Kraljevine Španjolske je Madrid. Grad s 3.155.359 stanovnika.

NINA NJEGOVAN