Dobrodošli na stranicu školske knjižnice Oš Starigrad!

Tel: 023 / 359 - 197

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE:

UTORAK: 8:00 - 14:00

ČETVRTAK: 8:00 - 14:00

PETAK - svaki drugi u mjesecu - 8:00 -14:00

E- mail: knjiznicastarigrad@gmail.com

Školska knjižnica je organizirana zbirka knjižne i neknjižne građe koja kroz djelatnost knjižničnog osoblja nabavlja, obrađuje, čuva i daje na korištenje građu radi zadovoljavanja obrazovnih, kulturnih, informacijskih i stručnih potreba korisnika i permanentnog obrazovanja. Školska knjižnica sastavni je dio odgojno - obrazovnog procesa i potpora obrazovnim ciljevima i zadacima zacrtanim nastavnim planom i programom škole. Ona promiče trajne čitateljske navike i uživanje u čitanju i učenju te omogućava stjecanje stvaralačkog iskustva pri korištenju i kreiranju informacija, potiče učenike da nauče i koriste vještine vrjednovanja i korištenja  informacija i znanja te pomaže u razvijanju informacijske i informatičke  pismenosti kao sastavnog djela odgojno-obrazovne djelatnosti u knjižnici. U školskoj knjižnici se organiziraju raznolike aktivnosti koje potiču kulturnu i društvenu svijest.  Uloga školske knjižnice ostvaruje se i kroz suradnju stručnog suradnika – knjižničara s učenicima, učiteljima, ostalim djelatnicima i roditeljima radi postizanja što boljih rezultata škole.

Važno je naglasiti da školska knjižnica promiče načela o slobodi mišljenja i slobodnom pristupu informacijama kao preduvjetu  za uspješno i odgovorno sudjelovanje u demokratskom društvu te pruža obavijesti i spoznaje bitne za uspješno uključivanje u suvremeno društvo koje se temelji na znanju i informacijama, a učenicima omogućuje stjecanje vještina za doživotno učenje, razvija njihovu maštu i pomaže im da postanu odgovorni građani.

Pravilnik o radu knjiznice.doc