> Donacije
Donacije u 2024. godini

OŽUJAK

Konzum plus d.o.o. u sklopu akcije "Mali veliki talenti" darovao je Osnovnu školu Starigrad s 2 komada optičkih mikroskopa Delat Optical BioLight 100. Procijenjena vrijednost donacije iznosi 136 eura.

Donacije u 2023. godini

PROSINAC

Konzum plus d.o.o. u sklopu akcije "Mali veliki talenti" darovao je Osnovnu školu Starigrad s 20 komada markirnih majica. Procijenjena vrijednost majica iznosi 200,00 eura.

LISTOPAD

Nakladnička kuća Katarina Zrinski darovala je školskoj knjižnici knjige Dječak u prugastoj pidžami autora John Boyne čija je procijenjena vrijednost 15,87 eura te knjiga Jurnjava na motoru autora Slavka Kolara čija je procijenjena vrijednost 13,20 eura. Knjige su inventarizirana 26. listopada 2023. pod inventarnim brojem 4474 i 4475.

Ukupna procijenjena vrijednost darovane knjižnične građe iznosi 29,07 eura.

Agencija Neilson, koja dovodi britanske goste u Bluesun turističko naselje Alan u Starigradu Paklenici, u sklopu svoje tradicionalne godišnje akcije koju provodi s gostima, i ove je godine prikupila sredstva te je jedan dio, u iznosu od 800 eura, donirala našoj Školi.

Donirana sredstva utrošit će se za organizaciju terenske nastave u Zagreb.

Učenici i djelatnici Osnovne škole Starigrad zahvaljuju Agenciji Neilson na doniranim sredstvima.

KOLOVOZ

Općina Starigrad darovala je školskoj knjižnici dvije monografije naslova „Starigrad Paklenica“. Knjige su upisane u inventarnu knjigu pod inventarnim brojem 4417 i 4418.Procijenjena vrijednost jednog primjerka je 40 eura.

Osim tog, darovala je i dva primjerka knjige „Manje poznati Starigrad Paklenica“ autora Dušana Petričevića koje su upisane pod inventarnim brojevima 4419 i 4420. Procijenjena vrijednost jednog primjerka knjige iznosi 16 eura.

Ukupna procijenjena vrijednost darovanih knjiga iznosi 112 eura.

LIPANJ

Institut za razvoj i inovativnost mladih donirao je Osnovnoj školi Starigrad set robota micro: Maqueen Plus V2 u vrijednosti od 298,63 eura i 1 STEM  box (interaktivni uređaj) u vrijednosti od 311,07 eura. Ukupna vrijednost donacije je 609,70  eura.

Institut za razvoj i inovativnost mladih donirao je Osnovnoj školi Starigrad 2 Gravity: Huskylens kamere za umjetnu inteligenciju i 2 Priručnika o korištenju umjetne inteligencije u STEM obrazovanju u ukupnoj vrijednosti od 138,03 eura.

SVIBANJ

Nakladnička kuća Ljevak darovala je školskoj knjižnici knjigu Sama autorice Ivane Šojat. Procijenjena vrijednost knjige iznosi 16,11 eura.

Hrvatska pošta darovala je knjigu Otkrivam poštanske marke autora  Ivana Librića.  Procijenjena vrijednost knjige iznosi 4.90 eura.

TRAVANJ

Mozaik knjiga darovala je školskoj knjižnici četiri knjige Pavla Pavličića pod naslovom – Devet spomenika, Kronika provincijskog kazališta, Kruh i mast Šapudl, Diksilend. Vrijednost dara iznosi 74,14 eura.

OŽUJAK

Monografiju „Sela i stanovi na Velebitu: svjedočanstva života od nastanka do nestanka“ autorice Ane Lemić, u izdanju Synopsis i  Matice hrvatske m Ogranka u Gospiću, školskoj knjižnici Osnovne škole Starigrad darovala je Maja Milovac. Knjiga je upisana u inventarnu knjigu dana 21. ožujka 2023. godine pod inventarnim brojem 4409 . Procijenjena vrijednost knjige iznosi 70,00 eura.

Donacije u 2022. godini

RUJAN

Zadarska županija darovala je Osnovnoj školi Starigrad knjigu Damira Hoyke Eksperiment: pustolovine Tizi Enili za sudjelovanje na natjecanjima i osvojena prva tri mjesta.  Procijenjena vrijednost knjige iznosi 105,00 kn.

Narodni muzej Zadar darovao je Osnovnoj školi Starigrad knjigu Kako muzej živi? . povodom osvojenog 1. mjesta u kategoriji grupnih radova na natječaju „Županijo sretan ti rođendan“. Procijenjena vrijednost dara iznosi 139,00 kn.

Monografiju Starigrad Paklenica (Urednici : Ante Uglešić, Zoran Šikić, Marijana Tomić) Osnovnoj školi Starigrad darovala je Općina Starigrad. Vrijednost dara iznosi 300, 00 kn.

LIPANJ

Zahvaljujući programu Putujući Sedmi kontinent te suradnji udruge Djeca susreću umjetnost i Hrvatskog audiovizualnog centra naša škola je ostvarila mogućnost korištenja godišnje pretplate na filmski portalportal Vrti svoj film!  Vrijednost dara iznosi 1.000,00 kn.

TRAVANJ

Dana, 29. travnja 2022. godine, M.F. darovala je školskoj knjižnici knjige u vrijednosti 2.183 kn.

Popis darovanih knjiga nalazi se u prilogu.

popis darovanih knjiga.docx

DONACIJE U 2021. GODINI

PROSINAC

Izdavačka kuća Meridijan darovala je knjižnici Osnovne škole Starigrad knjigu naslova "LIjepe naše: spomenice u čast 170. obljetnice Mihanovićevepjesme Hrvatska domovina - Lijepa naša domovino i 100. obljetnice njezinog prvoga prepjeva na slovački". Procjenjena vrijednost knjige iznosi 50,00 kn.

Izdavačka kuća znanje darovala je knjižnici Osnovne škole Starigrad tri primjerka knjige "Bajke" braće Grimm. Procjenjena vrijednost knjige iznosi 69,00 kn po primjerku.

RUJAN

Dana 30.9.2021. godine školskoj knjižnici darovana je slikovnica "Kad je ljuta, vjeverica ne sluša" autorice Tatjane Gjurković i Tee Knežević. Knjigu je darovala nakladnička kuća Evenio. Vrijednost dara iznosi 51,54 kn.

Donacije u 2020. godini

U 2020. godini Osnovna škola Starigrad primila je dvije donacije knjiga za školsku knjižnicu.

Knjigu "Točno ili netočno", autorice Andree Mills, školskoj knjižnici darovali su učenici 4. razreda Osnovne škole Starigrad. Procijenjena vrijednost knjige iznosi 50,00 kuna.

Zadarska županija darovala je školskoj knjižnici slijedeće knjige:

1. Leksikon slikarstva i grafike, Altmann Lothar

2. Sve za 30 minuta, Jamie Oliver

3. Tradicionalna talijanska kuhinja, Božić M.

4. 20 iznimnih umova koji su promijenili svijet, Cioni C.

5. Atlas izuzetnih ljudi, Colombo A.

6. Mitologija, Kershaw.S

7. 100 godišnjica rođenja 1899.-1999., Gustav Krklec

Procijenjena vrijednost knjiga jest 680,00 kuna.

Osnovna škola Starigrad / Jose Dokoze 30, HR-23244 Starigrad Paklenica / os-starigrad-paklenica.skole.hr / ured@os-starigrad-paklenica.skole.hr