« Siječanj 2021 »

Zahtjev za izdavanje svjedodžbe

Zahtjev za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbi

Zahtjevi za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbi predaju se, a duplikati/prijepisi se preuzimaju, u tajništvu radnim danom od 10:00 do 12:00 sati. Za vrijeme epidemije korona virusa, molim najaviti se na broj telefona: 032 369 206.

U Narodnim novinama, službenom listu RH, objavljuju se nevažeći osobni dokumenti građana (ili srodni) po navedenim cijenama: Školska svjedodžba – 39,00 kn

Nakon objave u Narodnim novinama, potrebno je dostaviti u tajništvo Škole:
– Zahtjev za izdavanje duplikata svjedodžbe (vlastoručno potpisan)
– Dokaz o objavi oglašavanja nevažećim izgubljene ili uništene svjedodžbe
– Upravna pristojba – biljezi 70,00 kn (na način da se nalijepe biljezi na ispunjen zahtjev)

Na temelju tar. br. 52. stavak 6) Uredbe o tarifi upravnih pristojbi (Narodne Novine, broj 8/17) upravna pristojba za izradu duplikata svjedodžbe iznosi 70,00 kuna.

Osoba koja je na temelju članka 8. Zakona o upravnim pristojbama (Narodne novine, broj 115/2016) oslobođena je od plaćanja upravne pristojbe, obvezna je uz zahtjev priložiti posebni zahtjev (u prilogu) i odgovarajuću ispravu kojom dokazuje svoj status (potvrdu/rješenje nadležnog tijela), radi oslobođenja od plaćanja upravne pristojbe na duplikat svjedodžbe.

Ukoliko podnositelj zahtjeva ima status redovitog učenika škole, oslobođen je plaćanja upravne pristojbe temeljem članka 9. stavak 2. točka 21. Zakona o upravnim pristojbama.

Na temelju članka 9. stavka 2. točke 23. Zakona o upravnim pristojbama (Narodne novine, broj 115/2016) upravna pristojba se ne plaća za izdavanje svjedodžbi kao dokaza o stručnoj spremi i obrazovanju za nezaposlene osobe koje se javljaju na natječaje za zapošljavanje.

Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i obrazac originalne svjedodžbe, a ako škola više ne posjeduje originalni obrazac izdaje prijepis ocjena na praznom papiru s podacima iz matične knjige učenika, ovjeren od strane ravnatelja.

Osobe koje nisu u mogućnosti osobno zatražiti ili  doći  po duplikat/prijepis svjedodžbe trebaju osobi koja će podići duplikat/prijepis dati ovjerenu punomoć.

Sukladno Zakonu o općem upravnom postupku, duplikat se izdaje najkasnije u roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.